Temmuz 6, 2016 4:32 pm
Jeton Kart Nedir?
4.11 (82.22%) 9 votes

Jeton Kart Nedir? Nasıl Çalışır?

Jeton kart nedir, içerisine bakiye yüklenebilen kontürlü bir sanal karttır.Jeton kart alırken en çok dikkat etmeniz unsurlardan biri ise, jeton kartınızı harcayacağınız tutar kadar almanız gerekmektedir. Minimum 15 euro dan 500 euro’ya kadar jeton kartlar bulunmaktadır.Jeton kart bakiyeniz bittiğinde ise yeni bir kart almanız gerekecektir.Eski jeton kartınıza bakiye yüklenmesi yapılmamaktadır.

Bu sistem internette üzerinden harcama yaparken sınırlarınızı ölçmeye ve kontrollü harcamalar yapmanıza olanak sağlar.Diğer ödeme yöntemleri gibi banka hesabınızla bağlantılı olmadığı için limit aşımı gibi durumlarla karşılaşmazsınız. En önemli özelliğinden biri ise bu sistem ile ödeme yaparken tamamen anonim kalarak gizliliği ön planda tutan bir  ödeme sistemidir. Size verilen kart numarası ile yaptığınız harcamalar hiçbir şekilde görünmemektedir ve takip edilememektedir.

Alacağınız jeton kart ile 7/24 online alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Para göndermek istediğinizde uzun süre beklemenize gerek yok anında işlemler gerçekleşir. Üstelik bu kart uluslararası geçerliliği olan bir resmi karttır.

 

Anonim Para Harcama Yöntemi

İnternet üzerinden bir ürün alırken veya ödeme yaparken gizli kalmak ve isminin gözükmesini istemeyenler olabilir. Kredi kart extresine alacağınız ürünün veya gizlenmesini istediğiniz ödemenin gözükmemesini istiyorsanız bu durumlarda güvenilir ödeme yöntemlerinden olan jeton kart bu ihtiyaclarınızı karşılamaktadır.

Alışveriş yaparken adınızı ve soyadınızı gizleyerek tamamen anonim bir  ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu ödeme sistemini kullanmak için ödeme yapmak istediğiniz sitenin jeton kart sistemini desteklemesi gerekmektedir.